Szukaj
Finanse
Twoje finanse
Najlepsze banki - fundusze - kredyty - leasing - inwestycje
Sprawdź które konto bankowe jest dla Ciebie najlepsze! Dowiedz się jakie jest najwyższe oprocentowanie, poznaj też inne zalety - darmowe wypłaty z bankomatów bezpłatne przelewy do ZUS i US, dostęp do konta przez całą dobę, przez telefon, SMS, Internet, WAP i inne.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Twoje finanse
- Kategoria: Informacje finansowe
Numer rachunku bankowego składa się z identyfikatora kraju (tylko w formacie IBAN) dla Polski jest to PL, oraz 26 cyfrowego numeru NRB/IBAN gdzie pierwsze dwie cyfry to suma kontrolna, kolejne 8 cyfr to numer identyfikacyjny banku, kolejne 16 cyfr to indywidualny numer klienta w danym banku. Pełny 8-cyfrowy numer identyfikacyjny banku składa się z trzech lub czterech cyfr wyróżnika banku, a pozostałe to wyróżnik jednostki organizacyjnej w ramach tego banku.
Czytaj więcej: Jak sprawdzić w jakim banku jest konto po numerze rachunku bankowego?
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Twoje finanse
- Kategoria: Informacje finansowe
Skończył się rok 2008 i nadszedł okres podsumowań zysków i strat, a raczej tych drugich gdyż obecny światowy kryzys nie pozwalał na łatwy zarobek.
Oczywiście wszyscy patrzą na giełdę, a tam wskaźniki niestety nie są wesołe. Indeksy zakończyły rok z ok. 50% stratą. Praktycznie przez cały rok spadki systematycznie się pogłębiały odnotowując zaledwie kilka bardziej zauważalnych korekt. Wraz z giełdą w dół poleciały też fundusze inwestycyjne, praktycznie 2/3 z nich zakończyło rok na głębokim minusie. Tymi którym udało się wyjść na plus, były tylko fundusze inwestujące w papiery dłużne, najlepszy z nich - PKO/CS Obligacji Długoterminowych - FIO, zyskał aż 21,5 proc.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Twoje finanse
- Kategoria: Informacje finansowe
Rząd ogłasza powrót do przedwyborczych obietnic.
W ciągu dwóch lat ma zostać wprowadzony podatek liniowy w wysokości 15-19%. Szczegóły dotyczące kosztów wprowadzenia podatku liniowego narazie nie są dokładnie znane. Jak powiedział minister Jacek Rostowski, w pierwszej kolejności wprowadzone zostaną uchwalone już dwie stawki podatkowe na poziomie 18 i 32 proc. Wprawdzie ma to spowodować chwilowe obniżenie wpływów budżetowych o ok 8,6 mld zł, jednak w dalszej perspektywie efekty wprowadzenia podatku liniowego mają być pozytywne - szybszy wzrost gospodarczy, spadek bezrobocia i w konsekwencji wyższe wpływy do budżetu.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Twoje finanse
- Kategoria: Informacje finansowe
Dnia 7 lutego 2008 r. w Ministerstwie Finansów odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej.
Komitet powstał na skutek Porozumienia Ministra Finansów, Prezesa Narodowego Banku Polskiego i Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego i ma zajmować się m.in. organizacją zarządzania kryzysowego w przypadkach zagrożenia stabilności finansowej w krajowym systemie finansowym.
- Szczegóły
- Nadrzędna kategoria: Twoje finanse
- Kategoria: Informacje finansowe
Jak podaje Biuro Prasowe NBP, kandydatem na stanowisko Wiceprezesa NBP, jest prof. dr hab. Witold Koziński
Pan Koziński to obecny kierownik Katedry Bankowości i Finansów Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, był wiceprezes NBP (1992-1998). Profesor został zgłoszony oficjalnie do Prezydenta RP przez Prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Wg NBP "Kandydat łączy w swej osobie zarówno doświadczenie naukowe, jak i praktykę bankową".
Podkategorie
Informacje finansowe Liczba artykułów: 5
Konta osobiste Liczba artykułów: 3
OFE Liczba artykułów: 3
Informacje na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych.
Sprawdź, który OFE jest najlepszy, który przynosi największe zyski. Porównaj prowizje. Jeśli zaczynasz pracę, wybierz sobie fundusz. A może chcesz zmienić dotychczasowy OFE? Sprawdź innych!
Podatki Liczba artykułów: 4
Stopy procentowe Liczba artykułów: 16
Strona 1 z 7