Szukaj

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Adres

Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu LotniczegoŚląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego

ul. Nad Białką 25
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel. +48 (32) 779 60 00
fax +48 (32) 779 60 99
Zakres działalności

Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o., zajmuje się wytwarzaniem i badaniem kompozytowych elementów konstrukcyjnych utwardzanych metodą autoklawową. Mimo że Centrum ukierunkowane jest na świadczenie usług dla przemysłu lotniczego, co powoduje konieczność stosowania bardzo wysokich standardów we wszystkich obszarach działalności, to jego celem jest, aby technologie stosowane dotychczas w lotnictwie wdrażać w innych dziedzinach – m.in. w przemyśle szkutniczym, motoryzacji, kolejnictwie i energii wiatrowej, gdzie konieczne jest zastosowanie lekkich i wytrzymałych materiałów oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników. Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o przygotowane jest do towarzyszenia klientom na każdym etapie powstawania konstrukcji kompozytowych – od projektowania po wytwarzanie i badanie gotowych elementów. Stosowana technologia oraz urządzenia techniczne pozwalają nam na zachowanie najwyższej jakości usług, których końcowym rezultatem ma być produkt idealnie spełniający przyjęte na etapie projektowania parametry.

Głównym elementem uruchamianego Centrum jest zakład konstrukcji kompozytowych, w którym wykonywane są elementy kompozytowe z zastosowaniem preimpregnowanych tkanin utwardzanych w technologii autoklawowej, a wytworzone elementy mogą być obrabiane z największą precyzją dzięki wykorzystaniu 5-osiowego centrum frezarskiego o dużej przestrzeni roboczej. Z kolei w laboratorium prób statycznych będącym częścią składową Centrum możliwe jest prowadzenie wszelkiego rodzaju badań wytrzymałościowych i nieniszczących materiałów kompozytowych i kompletnych konstrukcji lub ich elementów z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń badawczo – pomiarowych. Śląskie Centrum Naukowo – Technologiczne Przemysłu Lotniczego Sp. z o. o. prowadzi szeroki zakres usług badawczych dotyczących materiałów kompozytowych i prowadzi próby wytrzymałościowe i nieniszczące kompletnych struktur lub ich elementów.

Drukuj

autoklaw,technologia autoklawowa, struktury kompozytowe, badania materiałów, badania kompozytów, badania statyczne, badania zmęczeniowe, badania rezonansowe, badania nieniszczące