Szukaj

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W końcu ma być znacznie prościej podczas zakładania firmy. Jak informuje Ministerstwo Gospodarki, już od kwietnia ma działać nowy sposób zakładania firmy - wszystko w jednym okienku Urzędu Gminy i to na jednym formularzu!

Wg nowego rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej, całość rejestracji firmy w Urzędzie zajmie nam zdecydowanie mniej czasu niż dotychczas.

Na czym polega rewolucja? Otóż zgłaszanie działalności gospodarczej do ewidencji ma odbywać się na jednym, dwustronicowym formularzu w okienku Urzędu Gminy. Obowiązek powiadomienia pozostałych instytucji t.j. Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (dla rolników) ma należeć właśnie do Urzędu Gminy, w którym złożymy formularz. Najważniejsze jest w tym wszystkim to, że praktycznie po złożeniu wniosku w gminie, już będziemy mogli podjąć działalność gospodarczą, bez oczekiwania na wszelkie potwierdzenia jak to było dotychczas.

Ministerstwo Gospodarki obiecuje również, że wniosek będzie można złożyć również przez internet - warunkiem będzie posiadanie podpisu elektronicznego.

Pożyjemy, zobaczymy, obietnice wyglądają zachęcająco, miejmy więc nadzieję, że pomysł wypali i ułatwi życie przedsiębiorcom.