Szukaj

OFE

Informacje na temat Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Sprawdź, który OFE jest najlepszy, który przynosi największe zyski. Porównaj prowizje. Jeśli zaczynasz pracę, wybierz sobie fundusz. A może chcesz zmienić dotychczasowy OFE? Sprawdź innych!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziś przedstawiamy aktualne porównanie pobieranych przez OFE prowizji, a także zysk (w procentach) wypracowane przez nie za ostatni rok i od początku działalności. Powodów do radości nie ma, gdyż za ostatni rok, żaden z funduszy nie osiągnął dodatniej stopy zwrotu, co więcej, straty są dość duże bo wynoszą ponad 10%, do tego doliczyć należy prowizję pobieraną przez fundusze w wysokości 7% i powstaje ok. 20% straty z pieniędzy, które potrącają nam pracodawcy na przyszłą emeryturę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jak podaje ZUS Fundusz Rezerwy Demograficznej (FRD) przez niego zarządzany osiągnął 2,17% zysku za pierwsze trzy kwartały roku 2008 i cały rok 2007. Jest to lepszy wynik niż któregokolwiek z Otwartych Funduszy Emerytalnych, tym bardziej, że żaden z OFE, wg ZUS, nie osiągnął wyniku dodatniego!

Dane publikowane przez ZUS podają następujące stopy zwrotu z inwestycji w tym samym czasie:

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zbliża się termin losowania przydziału do Otwartych Funduszy Emerytalnych (OFE).

30 stycznia 2009 osoby, które nie wybrały sobie otwartego funduszu emerytalnego do 10 stycznia 2009, zostaną przydzielone w drodze losowania do jednego z działających na rynku OFE.

Przypominamy, że obowiązek wyboru OFE dotyczy osób urodzonych po 31 grudnia 1968 roku i po raz pierwszy podejmujących pracę. Po podjęciu pracy masz 7 dni na dokonanie wyboru funduszy emerytalnego. Obowiązek nie dotyczy studentów do ukończenia 26 lat życia zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło lub jeśli rozpoczęli studia doktoranckie.

Serwis Najlepsze Firmy!!! radzi by nie dać się ślepemu losowi i zadecydować o wyborze funduszu na podstawie analizy dotychczasowych wyników.